Czwartek, 27.7.2017

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

26 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie brali udział w Dniu Przedsiębiorczości

26 kwietnia 2017 r. odbyła się XIV edycja Dnia Przedsiębiorczości, promowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - http://www.dzien-przedsiebiorczosci.junior.org.pl/

Nasi uczniowie z klasy 1c, 2c, 3c uczestniczyli w jednodniowych praktykach w wybranych przez siebie firmach i instytucjach - w bibliotece, w przedszkolu, sklepach, stołówkach, salonach kosmetycznych. Przez 3-5 godzin pod kierunkiem konsultantów zapoznawali się ze specyfiką pracy, pozyskiwali informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Informacje i spostrzeżenia z wykonywanej pracy oraz przeprowadzanego wywiadu z konsultantem, zapisywali w kartach udziału w Dniu Przedsiębiorczości.

Inicjatorem i koordynatorem uczestnictwa uczniów w Ogólnopolskim Programie Jednodniowych Wizyt w Firmach lub Instytucjach dla Szkół Ponadgimnazjalnych była Barbara Tomaszewska, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Sławomir Gniazdowski (2017-04-28 13:31:37)
2017-04-28 13:31:37 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-04-28 13:31:37)