Sobota, 27.5.2017

Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

3 maja w godzinach popołudniowych na Bulwarze Nadwiślańskim odbył się Piknik Strażacki

Po uroczystościach patriotyczno-religijnych w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja ulicami miasta przejechała kolumna zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i dotarła na bulwar, gdzie z okazji Dnia Strażaka, od godziny   15-ej do 18-ej, odbywał się Piknik Strażacki.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji. Głównym punktem programu był turniej drużyn pożarniczych. Zespoły gminne rywalizowały między sobą  w konkurencji rozwinięcia bojowego. Najlepszą okazała się drużyna z Gniewa, drugie miejsce zajęli strażacy z Subków,  na trzecim miejscu uplasowali się strażacy z Dalwina reprezentujący gminę Tczew.

Strażacy w czasie pikniku zaprezentowali wozy bojowe oraz sprzęt, którego na co dzień używają. Odbyły się pokazy ratownictwa technicznego – symulacja wypadku samochodowego.  Dwa samochody wyposażone w drabiny z koszami oferowały wyjazd drabiną strażacką na wysokość kilkunastu metrów.  Nie zabrakło również strażackiego poczęstunku i oprawy muzycznej w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej.

Organizatorem pikniku było Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Powiatowa PSP w Tczewie oraz Ochotnicza Straż Pożarna Miasta Tczewa.

Sławomir Gniazdowski (2017-05-05 10:35:37)
Sławomir Gniazdowski (2017-05-05 10:44:38)
2017-05-05 10:35:37 Utworzenie
2017-05-05 10:44:38 Modyfikacja