Czwartek, 27.7.2017

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Do 15 sierpnia 2017 r. trwać będzie rekrutacja do Przedszkola Specjalnego nr 3 w Tczewie

Już dziś możecie Państwo zapisać dziecko do Przedszkola Specjalnego nr 3 przy Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie. Rekrutacja trwać będzie do 15 sierpnia 2017 r. Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

Wojciech Rinc

Dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych

Szanowni Państwo!

Ważną rzeczą jest aby nauka nie była przykrym obowiązkiem bez względu na to czy mamy do czynienia z dzieckiem zdrowym czy dotkniętym jakiegoś rodzaju niepełnosprawnością.  Zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów, stałe doskonalenie umiejętności i rozwój powinno dawać radość oraz prowadzić do podejmowania kolejnych działań. Jest to proces wymagający bardzo regularnej pracy, zaangażowania dziecka, terapeuty, ale również rodziców. Jednak odniesienie najmniejszego sukcesu jest nagrodą dla wszystkich stron biorących w nim udział.

Zachęcam z całego serca do skorzystania z naszej bogatej oferty edukacyjnej skierowanej do najmłodszych.

Zgodnie ze statutem ZPS  Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, z niepełnosprawnością ruchową, słabosłyszących, niedowidzących, z autyzmem oraz z zespołem Aspergera, a także z zaburzeniami sprzężonymi.

W naszym Przedszkolu odbywają się zajęcia grupowe i indywidualne o charakterze rewalidacyjnym i terapeutycznym.

Zajęcia te dobierane są do potrzeb, możliwości i zdolności każdego dziecka. Ich głównym celem jest wspieranie rozwoju intelektualnego, fizycznego oraz funkcjonowania społecznego każdego naszego wychowanka.

Przedszkole zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, pedagogów, terapeutów, specjalistów i opiekunek, która korzystając z wieloletniego doświadczenia zawodowego troskliwie i skutecznie przygotowuje do dalszego etapu edukacyjnego wszystkie dzieci, które potrzebują i oczekują specjalistycznej pomocy.

Co oferujemy:

- 4 osobowe grupy dla dzieci autystycznych

- codzienne zajęcia grupowe

- indywidualną rehabilitację ruchową

- masaż i hydromasaż

- terapię logopedyczną i neurologopedyczną

- stymulację polisensoryczną w sali doświadczania świata

- dogoterapię

- integrację sensoryczną

- terapię Tomatis

- terapię CyberOko

- Biofeedback

- hipoterapię

- sensoplastykę

- rehabilitację metodą NDT-Bobath,

- terapię Watsu

- zajęcia na basenie

- muzykoterapię i psychoterapię

Już dziś możecie Państwo zapisać dziecko do naszego przedszkola.

Rekrutacja trwać będzie do 15 sierpnia 2017 r.

Wiek dziecka: od 2,5 do 9 roku życia.

RÓWNY START DLA NAJMŁODSZYCH

Projekt dofinansowany w ramach Działania 03.01.Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Projekt skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych w wieku od 2,5 do 9 lat oraz do kadry Przedszkola Specjalnego.

Projekt realizowany jest od 1.12.2016 r. do 31.08.2018 r.

W ramach projektu "Równy start dla najmłodszych" przeprowadzona zostanie adaptacja pomieszczeń przedszkolnych w celu utworzenia 12 nowych miejsc dla dzieci z niepełnosprawnością.

Dla wszystkich wychowanków przedszkola wprowadzone zostaną dodatkowe zajęcia, których celem jest minimalizowanie deficytów rozwojowych oraz wsparcie rozwoju każdego dziecka, w celu zwiększenia szans edukacyjnych w edukacji przedszkolnej.

Kadra przedszkolna (30 osób) przeszkolona będzie z zakresu komunikacji alternatywnej w systemie MAKATON. Ze względu na stan zdrowotny podopiecznych przedszkola zaplanowane jest także szkolenie kadry z zakresu pomocy medycznej.

Zorganizowane zostaną wyjazdy do gospodarstwa agroturystycznego mające na celu rozwój sfery poznawczej oraz stymulację polisensoryczną w naturalnym środowisku.

W ramach realizowanego projektu Przedszkole zostanie doposażone w nowe specjalistyczne sprzęty i urządzenia (takie jak CyberOko, Biofeedback, zestaw Autilius, wanna do hydromasażu, tablica interaktywna i inne), a także w pomoce dydaktyczne, wspomagające prowadzenie zajęć terapeutycznych oraz realizację procesu edukacyjno-wychowawczego.

Przedszkole Specjalne nr 3

w Tczewie

przy Zespole Placówek Specjalnych

ul. Grunwaldzka 1, 83-110 Tczew