Czwartek, 27.7.2017

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Gratulacje dla druhów ochotników podczas sesji Rady Powiatu Tczewskiego

25 kwietnia 2017 r. odbyło się XXIX posiedzenie Rady Powiatu Tczewskiego. Podczas sesji radni wysłuchali informacji z realizacji interpelacji i wniosków oraz sprawozdania Starosty Tczewskiego z bieżącej działalności Zarządu Powiatu. Gośćmi sesji Rady Powiatu Tczewskiego byli komendant powiatowy PSP w Tczewie – st. bryg. Waldemar Walejko, naczelnik OSP Tczew – Marian Lewandowski oraz druhowie OSP Tczew: Krzysztof Mechliński i Michał Kulpa.

Sesja stała się okazją do wręczenia przez Starostę Tczewskiego oraz Przewodniczącą Rady gratulacji dla druhów OSP Tczew z okazji zajęcia III miejsca w Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2017”, w kategorii ochotnicze straże pożarne RP, Zawody odbyły się w Warszawie, a strażacy mieli do pokonania 800 schodów Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu.

Rada Powiatu przyjęła również informację o złożonych interpelacjach oraz odpowiedziach na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym, sprawozdanie Zarządu Powiatu Tczewskiego z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2016 r. oraz informację w sprawie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Podczas kwietniowej sesji Rada Powiatu Tczewskiego przyjęła następujące uchwały:
1) zmieniającą uchwałę w sprawie powierzenia przez Powiat Tczewski zadania Gminy Pelplin: „Budowa chodnika (1100 m2) przy ulicy Strzelnica w Pelplinie (2889G) i położenie dywanika asfaltowego (1350 m) na ulicy Strzelnica i części drogi powiatowej nr 2818G”;

2) w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż zabudowanej nieruchomości, stanowiącej własność Powiatu Tczewskiego , położonej w Tczewie przy ul. Armii Krajowej 84C;

3) w sprawie przekazania Miastu i Gminie Pelplin zadania publicznego związanego z utrzymaniem zieleni i czystości w pasie drogowym dróg powiatowych Miasta i Gminy Pelplin;

4) zmieniającą uchwałę  Nr XXV/186/2017 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 31 stycznia 2017 r.
w sprawie przyznawania nagród i wyróżnień w dziedzinie sportu;

5)  w sprawie zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2017 rok;

6) zmieniającą uchwałę Nr XXIV/178/2016 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 20 grudnia 2016 r.
w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Tczewskiego na lata 2017 – 2030.

Magdalena Olszewska (2017-04-25 14:46:07)
Magdalena Olszewska
2017-04-25 14:46:07 Utworzenie
Magdalena Olszewska