Piątek, 18.8.2017

Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Ogłoszenie o wyborze realizatora Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” - edycja 2017

Zgodnie z uchwałą nr 136/459/2017 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 28 czerwca 2017 r. realizatorem Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” – edycja 2017 został Zespół Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Turzu.

W ramach realizacji niniejszego programu mieszkańcy powiatu tczewskiego w wieku do lat 18 lub w wieku aktywności zawodowej z otyłością (wskaźnik BMI powyżej 30 kg/m2) będą mogli zgłaszać się na terapię otyłości, która będzie obejmowała: porady dietetyka, porady fizjoterapeuty oraz porady psychologa.

Liczba niezbędnych porad odpowiednio dietetyka, fizjoterapeuty, psychologa i odstępy między kolejnymi wizytami uzależnione będą od indywidualnych potrzeb osoby objętej terapią otyłości. Szacunkowo przyjmuje się, że osoba zakwalifikowana do terapii otyłości objęta będzie wsparciem dietetyczno-fizjoterapeutyczno-psychologicznym przez okres pięciu miesięcy i w tym czasie skorzysta z czterech porad dietetyka, trzech porad fizjoterapeuty oraz dwóch porad psychologa, jednakże na wniosek osób udzielających wsparcia, ze względu na indywidualne potrzeby osób objętych terapią otyłości, okres prowadzonej terapii  będzie mógł być wydłużony do jednego roku.
Terapia otyłości prowadzona będzie:
  • w Tczewie, w tym: porady dietetyka oraz psychologa w Centrum Diagnostyczno-Specjalistycznym przy ul. Wojska Polskiego 5a, porady/zajęcia z fizjoterapeutą w Centrum Rehabilitacji przy ul. Wojska Polskiego 5,
  • w Pelplinie – w Ośrodku Zdrowia Medical przy ul. Dworcowej 7,
  • w Gniewie – w Ośrodku Zdrowia Medical przy ul. Witosa 10.

Zapisy na terapię otyłości prowadzone będą bezpośrednio przez realizatora programu. Koordynator programu dostępny jest pod nr telefonu: 58 5010140, e-mail: marketing@zozmedical.pl,
Liczba miejsc ograniczona – w tej edycji programu planowane jest objęcie terapią otyłości kolejnych 50 osób.
Program realizowany jest ze środków Powiatu Tczewskiego, Gminy Pelplin oraz Gminy Subkowy.

Barbara Sinkiewicz (2017-07-03 10:43:54)
Barbara Sinkiewicz
2017-07-03 10:43:54 Utworzenie
Barbara Sinkiewicz