Piątek, 18.8.2017

Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Piękno Powiatu Tczewskiego uwiecznione na obrazach

Na przełomie czerwca i lipca gościliśmy młodzież z Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Starosta Tczewski zaprosił młodzież do naszego regionu, aby mogli szlifować swoje umiejętności utrwalając krajobraz Kociewia na własnoręcznie malowanych obrazach. Wizyta odbyła się w ramach porozumienia partnerskiego pomiędzy Powiatem Wodzisławskim, a Powiatem Tczewskim.

Nie da się ukryć, że wyjątkowość naszego Powiatu tkwi w różnorodności kultury, przyrody i krajobrazów. Urozmaicona rzeźba terenu, na której obok obszarów nizinnych występują polodowcowe wzniesienia, malownicze krawędzie Doliny Wisły, a także rozległe kompleksy leśne, rzeki i jeziora, jak również liczne zabytki tworzą krajobraz piękny i niepowtarzalny. Dlatego też, Starosta Tczewski zaprosił młodzież z Liceum Plastycznego z Powiatu Wodzisławskiego do naszego regionu, aby mogli szlifować swoje umiejętności utrwalając krajobraz Kociewia na własnoręcznie malowanych obrazach. Wizyta odbyła się w ramach porozumienia partnerskiego pomiędzy Powiatem Wodzisławskim, a Powiatem Tczewskim.

Przez cały tydzień, od 27 czerwca do 3 lipca w naszym powiecie gościła młodzież z Liceum Plastycznego z Wodzisławia Śląskiego. Grupa sześciu artystek wraz z nauczycielką sztuki – Agnieszką Kawą, zwiedziła wszystkie gminy powiatu tczewskiego. Objazd ten miał posłużyć poszukiwaniu inspiracji, ponieważ ukoronowaniem ich pobytu było stworzenie obrazów odzwierciedlających piękno naszego regionu. Podczas swojej wizyty największy zachwyt wzbudził w nich Zamek w Gniewie, Katedra w Pelplinie oraz Most Tczewski.

Tydzień żmudnej artystycznej pracy przyniósł efekty w postaci niepowtarzalnych dzieł sztuki, które niedługo będą zdobiły hole naszego urzędu. Następnie, w niedalekiej przyszłości zostaną przekazane na ręce znamienitych gości odwiedzających nasz powiat.

W czasie swojego pobytu, młode artystki odwiedziły również Fabrykę Sztuk w Tczewie, Zamek w Malborku, Centrum Promocji Regionu w Szymbarku. Zwiedziły również Trójmiasto, gdzie miały okazję odbyć wizytę w Akademii Sztuk Pięknych.

Współpraca pomiędzy Powiatem Tczewskim, a Powiatem Wodzisławskim trwa już od 2013 roku i prowadzona jest głównie w dziedzinie promocji, turystyki aktywnej, kultury, edukacji i pomocy społecznej. Więcej o ostatnich efektach naszego partnerstwa można przeczytać, klikając poniższy link:

Zapraszamy również do czytania naszej bezpłatnej gazety samorządowej „Życie Powiatu”, gdzie można znaleźć więcej informacji na tematy związane z naszym regionem.

Sławomir Gniazdowski (2017-07-05 13:21:13)
2017-07-05 13:21:13 Utworzenie
Sławomir Gniazdowski (2017-07-05 13:21:13)