Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Damaszce wręczyli Puchary Starosty Tczewskiego w rozgrywkach tenisa stołowego

16 marca w Dąbrówce Tczewskiej odbyła się 19 inauguracja Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Turniej organizowany był przez Dom Pomocy Społecznej w Damaszce. Rozgrywki odbywają się od wielu już lat i mają charakter sportowej rywalizacji w duchu fair play pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a ich pełnosprawnymi przeciwnikami.

Nierzadko poziom rozgrywek jest stosunkowo wysoki a wynik meczu trudny do przewidzenia. Zgodnie z naszym zwyczajem zapraszamy do rozgrywek zaprzyjaźnioną drużynę młodzieży z Gimnazjum w Dąbrówce, co dodatkowo podkreśla ,że jest to inicjatywa otwarta na ludzi także ze środowiska w naszym regionie. W tym roku dzięki hojności Starosty Tczewskiego  Tadeusza Dzwonkowskiego mogliśmy wręczyć aż 19 pucharów zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Szczególny puchar – Zawodnik Dnia - wręczany za wybitną postawę a nie jedynie za umiejętności, trafił w tym roku do Moniki Łapińskiej z ŚDS Nowiny Gdańsk. W rozgrywkach wzięło udział 104 zawodników z 23 ośrodków z terenu całego województwa pomorskiego.

Swoją obecnością zaszczycili: Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Kamińska, Adam Klimczak Członek Zarządu Powiatu Tczewskiego Adam Klimczak. Wśród przybyłych gości nie zabrakło dyrektorów szkół oraz dyrektorów Domów Pomocy Społecznej.

Każdy zawodnik otrzymał za udział dyplom, pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na ręce dyrektora Gimnazjum Jacka Walkowiak składamy serdeczne podziękowania dla całej kadry, wszystkich pracowników obsługi, uczniów i sympatyków tenisa stołowego, za pomoc przy organizacji turnieju.

red. DPS w Damaszce