Niedziela, 25.6.2017

Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Jesteś tutaj: Strona główna > Powiat Tczewski > Powiat w organizacjach i stowarzyszeniach

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna "Kociewie"

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE to niezależny podmiot – stowarzyszenie, powołane w oparciu o ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej z kwietnia 1999 roku przez: samorządy, branżę turystyczną oraz organizacje pozarządowe.

Nadrzędnym celem LOT KOCIEWIE jest tworzenie, rozwój i promocja produktów turystycznych w regionie kociewskim.Od kilku już lat organizujemy współpracę jednostek samorządu terytorialnego i lokalnej branży turystycznej na obszarze Kociewia Starogardzkiego, Tczewskiego oraz Świeckiego, dbając w ten sposób o kompleksowy rozwój turystyki w naszym regionie.Podstawowym zadaniem LOT KOCIEWIE jest integracja społeczności lokalnej wokół lokalnych atrakcji turystycznych, a także ich promocja.Działaniem statutowym LOT KOCIEWIE jest także zapewnienie funkcjonowania i rozwoju systemu informacji turystycznej Kociewia, aktywność na rzecz poprawy infrastruktury turystycznej na Kociewiu oraz podejmowanie innych zadań sprzyjających turystyce na Kociewiu. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE to wiele interesujących projektów i działań. Tworzymy własne wydawnictwa, mapy, autorskie pomysły reklamowe.
Od kilku lat LOT KOCIEWIE realizuje pakiet programowy pod nazwą "Kociewska STECKA – System, Turystyka, Ekologia, Człowiek, Kultura, Atrakcyjność". W jego ramach najważniejsze elementy to:

• Na Kociewiu cały rok (promocja najważniejszych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych na Kociewiu)
  • System Identyfikacji Wizualnej Kociewia (tworzenie spójnego wizerunku Regionu, marki, skorelowanego z działaniami promocyjnymi)
  • Internetowy System Informacji Turystycznej (rozwój sieci informacji turystycznej i prezentacji elektronicznej Kociewia)
  • Kociewie po drodze (zapewnienie informacji o Regionie przy drogach biegnących przez Kociewie).

LOT KOCIEWIE to także :

• administrator lokalny na powiat starogardzki i tczewski systemu ISIT (stworzonego przez Polską Organizację Turystyczną)
  • wydawca i dystrybutor (corocznie) kilkunastu tysięcy plakatów oraz ulotek z imprezami na Kociewiu
  • twórca tras turystycznych po Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Pelplinie z postawionymi tablicami z informacją o miejscach godnych obejrzenia oraz wydaną mapką po trasach
  • koordynator działań promocyjnych na całym Kociewiu
  • autor turystycznego logo Regionu.

Powiat Tczewski przystąpił do Stowarzyszenia na mocy uchwały nr XIV/84/03 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 25 listopada 2003 r.

Więcej informacji na temat LOT KOCIEWIE na stronie: www.lot.kociewie.eu