Przejdź do treści

Sobota, 22.7.2017

Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Piasecka moda prosto z francuskiego dworu

Prace archeologiczne w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie rozpoczęły się w 2016 r. od zbadania krypty pod prezbiterium świątyni. W tym roku naukowcy kończą prace w tej krypcie i odkrywają tajemnice nowo odkopanej krypty spod Kaplicy Matki Boskiej Szkaplerznej. Na tę chwilę, wiemy już, że jedna z szat znalezionych w Piasecznie jest tak bogata, jak szata Anny Austriaczki, matki francuskiego Króla Słońce!

czytaj całość: Piasecka moda prosto z francuskiego dworu

Od 10 do 26 lipca Terenowy Punkt Paszportowy w Tczewie będzie nieczynny

Uprzejmie informujemy, że w dniach 10 – 26 lipca 2017 r. Terenowy Punkt Paszportowy w Tczewie będzie nieczynny z powodu urlopu pracownika. 

czytaj całość: Od 10 do 26 lipca Terenowy Punkt Paszportowy w Tczewie będzie nieczynny

Powiat Tczewski zdobył środki na kompleksową modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej

5 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą Witoldem Sosnowskim podpisali z Marszałkiem Mieczysławem Strukiem oraz Wiesławem Byczkowskim umowę o dofinansowanie Projektu kompleksowej modernizacji energetycznej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

czytaj całość: Powiat Tczewski zdobył środki na kompleksową modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej

Ogłoszenie Zarządu Powiatu Tczewskiego o przyjmowaniu ofert

OGŁOSZENIE

 Zarząd Powiatu Tczewskiego zawiadamia, że do dnia 28 lipca 2017 r. przyjmuje oferty na zakup rocznego abonamentu na publikację na stronie internetowej tj. internetowej gazecie codziennej na prawach prasy drukowanej ogólnopolskiej, nieograniczonej ilości ogłoszeń prasowych związanych z obrotem nieruchomościami i ich zarządzaniem.

czytaj całość: Ogłoszenie Zarządu Powiatu Tczewskiego o przyjmowaniu ofert

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

czytaj całość: Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Zakończyły się eliminacje powiatowe 24 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”

6 lipca 2017 r. Powiatowa Komisja konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”, powołana przez starostę, wyłoniła zwycięzców w kategorii „Wieś” i „Zagroda”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Pomorskie. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

czytaj całość: Zakończyły się eliminacje powiatowe 24 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”

„Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim III”

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim III”.

czytaj całość: „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim III”

22 i 23 lipca po Kociewiu i po Powiślu… rowerem

W dniach 22-23 lipca aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013.  Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew oraz Gminą Morzeszczyn zapraszają na kolejną edycję imprezy rowerowej: 3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy.

czytaj całość: 22 i 23 lipca po Kociewiu i po Powiślu… rowerem

W lipcu i sierpniu zapraszamy na Pomorskie dla Zdrowia

Pomorskie dla Zdrowia to 4 wydarzenia, które będą realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz szpitale marszałkowskie w lipcu i sierpniu we: Wdzydzach Kiszewskich (15.07), Gdańsku (23.07), Gdyni (30.07) oraz Ustce (13.08). 

czytaj całość: W lipcu i sierpniu zapraszamy na Pomorskie dla Zdrowia

Uczestnicy rajdu „Przez Polskę dla polskich hospicjów” zawitali 29 czerwca do Tczewa

29 czerwca 2017 roku w tczewskim hospicjum był dniem wyjątkowym. Kolarze biorący udział w rajdzie „Przez Polskę dla polskich hospicjów” przekazali pracownikom hospicjum dwa koncentratory i dwa puls oksymetry.

czytaj całość: Uczestnicy rajdu „Przez Polskę dla polskich hospicjów” zawitali 29 czerwca do Tczewa

4 lipca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie obozu językowego

4 lipca 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie odbyła się radosna uroczystość. Świętowano rozpoczęcie obozu językowego organizowanego przez tę placówkę po raz dwudziesty pierwszy. 

czytaj całość: 4 lipca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie obozu językowego

Piękno Powiatu Tczewskiego uwiecznione na obrazach

Na przełomie czerwca i lipca gościliśmy młodzież z Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Starosta Tczewski zaprosił młodzież do naszego regionu, aby mogli szlifować swoje umiejętności utrwalając krajobraz Kociewia na własnoręcznie malowanych obrazach. Wizyta odbyła się w ramach porozumienia partnerskiego pomiędzy Powiatem Wodzisławskim, a Powiatem Tczewskim. 

czytaj całość: Piękno Powiatu Tczewskiego uwiecznione na obrazach

21 czerwca w Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie nastąpiło przekazanie drukarki 3D

21 czerwca 2017 r. Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą Witoldem Sosnowskim oficjalnie przekazali drukarkę 3D pracownikom i uczniom Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie. Nowy nabytek to efekt współpracy powiatu tczewskiego z powiatem wodzisławskim.

czytaj całość: 21 czerwca w Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie nastąpiło przekazanie drukarki 3D

Ogłoszenie drugiego otwartego konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie realizowanych programów polityki zdrowotnej w 2017 roku

Zgodnie z uchwałą Nr 136/460/2017 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 28 czerwca 2017 r. ogłasza się drugi otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie realizowanych programów polityki zdrowotnej w 2017 roku. 
Konkurs adresowany jest do do organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzących działalność statutową w sferze objętej konkursem, w tym prowadzących działania  promujące zdrowy styl życia i/lub popularyzujące aktywność fizyczną. Dotyczy przeprowadzenia w okresie od 1 września 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. działań w zakresie profilaktyki palenia tytoniu oraz profilaktyki nadwagi i otyłości.
Termin składania ofert: do dnia 31 lipca 2017 r. do godz. 15:00. 
Treść ogłoszenia poniżej.

czytaj całość: Ogłoszenie drugiego otwartego konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie realizowanych programów polityki zdrowotnej w 2017 roku

Ogłoszenie o wyborze realizatora Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” - edycja 2017

Zgodnie z uchwałą nr 136/459/2017 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 28 czerwca 2017 r. realizatorem Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” – edycja 2017 został Zespół Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Turzu.

czytaj całość: Ogłoszenie o wyborze realizatora Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” - edycja 2017

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie realizowanych programów polityki zdrowotnej w 2017 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie realizowanych programów polityki zdrowotnej w 2017 roku przyznaje się dotację w wysokości 1.585,50 zł Stowarzyszeniu "Wesoła Stonoga" z siedzibą w Pelplinie na realizację zadania pod nazwą: Wesoła Stonoga aktywnie po zdrowie.

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie realizowanych programów polityki zdrowotnej w 2017 roku

7 lipca w świetlicy wiejskiej w Swarożynie odbędzie się XXI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego

XXI Turniej KGW Powiatu Tczewskiego odbędzie się 7 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Swarożynie. Konkurencje Turniejowe podzielono na pięć kategorii – grup, które zawierają aspekty edukacyjne i co roku wnoszą nowe elementy tematyczne.

czytaj całość: 7 lipca w świetlicy wiejskiej w Swarożynie odbędzie się XXI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego

28 czerwca w sali obrad odbyło się spotkanie Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego z rodzinami zastępczymi

W środę 28 czerwca w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego  Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, wręczył rodzicom zastępczym pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za trud wychowania drugiego człowieka

czytaj całość: 28 czerwca w sali obrad odbyło się spotkanie Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego z rodzinami zastępczymi

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.