Przejdź do treści

Piątek, 24.3.2017

Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Dotacje na prace konserwatorskie w 2017 roku

Uchwałą Nr XXIV/179/2016 z dnia 20 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Tczewskiego na 2017 rok Rada Powiatu Tczewskiego zaplanowała środki na finansowanie lub dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w wysokości 10.000 zł.

czytaj całość: Dotacje na prace konserwatorskie w 2017 roku

Po kolejnych naborach w LGD Wstęga Kociewia

W dniach 1-16 grudnia 2016 r. Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy na działania w ramach trzech przedsięwzięć. Były to już kolejne nabory ogłoszone w ramach środków PROW na lata 2014-2020.

czytaj całość: Po kolejnych naborach w LGD Wstęga Kociewia

17 grudnia w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym

17 grudnia w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym. Do rywalizacji zaproszone zostały drużyny z wszystkich miast i gmin naszego powiatu. 

czytaj całość: 17 grudnia w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym

10 grudnia w Pelplinie odbył się przegląd stołów bożonarodzeniowych

Dnia 10 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się VIII Powiatowy Przegląd  „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu". Przedmiotem Przeglądu była prezentacja kociewskich potraw na stole bożonarodzeniowym oraz integracja społeczności lokalnej. 

czytaj całość: 10 grudnia w Pelplinie odbył się przegląd stołów bożonarodzeniowych

Czad i ogień - obudź czujność

Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań,  7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.

Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcom pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Bardzo często sprawcy pożarów stają się jego ofiarami. 

czytaj całość: Czad i ogień - obudź czujność

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku

Dnia 7 grudnia 2016 r. uczennice Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie wraz z p. Sławomirą Januchta wzięły udział w spotkaniu autorskim z pisarką Małgorzatą Wardą, które odbyło się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

czytaj całość: Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku

8 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Tczewie odbył się X Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

Dnia 8 grudnia 2016 r. w Gimnazjum Nr 1 w Tczewie odbył się  X Powiatowy  Przegląd  Małych Form  Teatralnych  pod hasłem:  „Uzależnienia wokół nas”. Konkurs zorganizowany  został dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego.

czytaj całość: 8 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Tczewie odbył się X Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

28 listopada końcowym odbiorem robót zakończył się remont drogi powiatowej nr 2810G

Z końcem listopada zakończyła się rozbudowa drogi powiatowej nr 2810G Tczew-Gorzędziej-Rybaki-Gręblin (od granicy miasta Tczewa do drogi krajowej DK 22) w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zgodnie z umową na realizację tego zadania Powiat Tczewski miał czas do końca 2016 roku. 

czytaj całość: 28 listopada końcowym odbiorem robót zakończył się remont drogi powiatowej nr 2810G

Zasady przyznawania środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji społecznej w 2017 r.

W dniu 05.12.2016 roku Zarządzeniem Dyrektora PCPR w Tczewie zostały przyjęte zasady przyznawania dofinansowań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadań z zakresu rehabilitacji społecznej w roku 2017. Szczegóły w załączniku.

czytaj całość: Zasady przyznawania środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji społecznej w 2017 r.

15 listopada w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie obchodziliśmy Dzień Patrona

15 listopada 2016 roku, który przez parlament RP został uchwalony rokiem Henryka Sienkiewicza, dokładnie w 100. rocznicę Jego śmierci w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie odbyła się wspaniała uroczystość – Dzień Patrona. 

czytaj całość: 15 listopada w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie obchodziliśmy Dzień Patrona

Historyczny spektakl „Nocy Listopadowej” na XXIII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego

XXIII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego rozpoczęła się żywą lekcją historii. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Gniewa pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego zaprezentowali pokaz zatytułowany „Noc Listopadowa”. Podczas inscenizacji przypominano o wystąpieniu zbrojnym wojskowych ze Szkoły Podchorążych, które nastąpiło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, zapoczątkowując powstanie listopadowe.

czytaj całość: Historyczny spektakl „Nocy Listopadowej” na XXIII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego

2 grudnia końcowym odbiorem robót zakończył się I etap przebudowy Mostu Tczewskiego

Nadeszła oczekiwana chwila. W piątek 2 grudnia 2016 roku spotkali się na moście przedstawiciele nadzoru inwestorskiego, konserwatorskiego, kierownik budowy, pracownicy Wydziału Inwestycji i Wicestarosta Tczewski Witold Sosnowski ze strony inwestora. Dokonali oni sprawdzenia wykonanych prac remontowych. Następnie w restauracji Przystań doszło do podpisania protokołu końcowego odbioru robót na Moście Tczewskim i to zamyka I etap przebudowy.

czytaj całość: 2 grudnia końcowym odbiorem robót zakończył się I etap przebudowy Mostu Tczewskiego

1 grudnia odbyło się ślubowanie klasy mundurowej w Pelplinie

W czwartek 1 grudnia o godz. 17. 00, w Miejskim Domu Kultury, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelpinie.

czytaj całość: 1 grudnia odbyło się ślubowanie klasy mundurowej w Pelplinie

28 października w Zespole Szkół Specjalnych Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tczewie obchodziła swój jubileusz

28 października 2016 roku w Zespole Placówek Specjalnych, dzięki gościnności jej dyrektora, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Tczewie uroczyście świętowała swoje 50-lecie.

czytaj całość: 28 października w Zespole Szkół Specjalnych Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tczewie obchodziła swój jubileusz

13 grudnia do Gniewa przyjedzie mammobus

W Gniewie pojawi się mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się 13 grudnia przy Przychodni Zdrowia MEDICAL, os. Witosa 10. Tylko do końca roku mammografia dla kobiet w wieku 40-49 i 70-75 lat w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich!

czytaj całość: 13 grudnia do Gniewa przyjedzie mammobus

Rozpoczęto szczepienia drugą dawką szczepionki przeciw wirusowi HPV

Realizator Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem” - NZOZ „Medyk” Sp. z o.o.  rozpoczął  akcję szczepienia  dziewcząt z rocznika  2004 drugą dawką szczepionki  profilaktycznej przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). 

czytaj całość: Rozpoczęto szczepienia drugą dawką szczepionki przeciw wirusowi HPV

10 listopada w „Fabryce Sztuk” odbyła się Gala Niepodległości 2016

Jak co roku z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości członkowie tczewskiego Klubu Inteligencji Katolickiej   zorganizowali uroczystą galę po hasłem „W hołdzie Niepodległej”.

czytaj całość: 10 listopada w „Fabryce Sztuk” odbyła się Gala Niepodległości 2016

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r., przyznaje się dotacje następującym podmiotom:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 roku

Czy w Rokitkach powstanie ośrodek rekreacyjny dla mieszkańców Powiatu Tczewskiego?

Zagospodarowanie terenów przyrodniczych tczewskich Rokitek jest tematem wieloletnich rozmów zarówno samych mieszkańców, jak i stowarzyszeń, instytucji oraz władz samorządowych. Południowo-zachodnią granicę sołectwa wytyczają dwa jeziora polodowcowe: Małe Rokickie i Wielkie Rokickie otoczone rozległymi lasami, które od wielu lat czekają na odpowiedniego gospodarza. Dlatego też, Starosta Tczewski zorganizował spotkanie z udziałem sołtysa sołectwa Rokitki oraz z przedstawicielami samorządów Miasta i Gminy Tczew, jak również instytucji nadzorujących odpowiedzialnych za gospodarkę wodną, aby wspólnie podjąć inicjatywę zagospodarowania terenów w obrębie jeziora Rokickiego i stawu K-1.

czytaj całość: Czy w Rokitkach powstanie ośrodek rekreacyjny dla mieszkańców Powiatu Tczewskiego?

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.