Przejdź do treści

Piątek, 24.3.2017

Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Wieczór Poezji w Wigilię św. Andrzeja w Gniewie

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew serdecznie zaprasza 29 listopada o godz. 17.00 do Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie do wzięcia udziału w wieczornym spotkaniu z poezją, poświęconą tematowi andrzejek. 

czytaj całość: Wieczór Poezji w Wigilię św. Andrzeja w Gniewie

11 listopada w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne

11 listopada mieszkańcy Powiatu Tczewskiego, ze Starostą Tczewskim Tadeuszem Dzwonkowskim i Wicestarostą Witoldem Sosnowskim na czele, wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 13-ej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny. Po mszy zgromadzeni przeszli pod obelisk marsz. J. Piłsudskiego i na cmentarz pod pomnik „Ku chwale poległym w obronie Ojczyzny”.

czytaj całość: 11 listopada w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.

czytaj całość: Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY

11 listopada w Rokitkach odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia obelisku

11 listopada w Rokitkach nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie Obelisku upamiętniającego osoby zamordowane i represjonowane za walkę o Wolną Polskę, a pochodzące ze wsi Rokitki. Ten Dzień jest też szczególnym dniem dla wszystkich Polaków, ponieważ 98 lat temu Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. W uroczystościach uczestniczył Wicestarosta Tczewski Witold Sosnowski.

czytaj całość: 11 listopada w Rokitkach odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia obelisku

11,2 mln zł na szkolnictwo zawodowe w powiecie tczewskim

Podczas odbywającego się 9 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku V Forum Pomorskiej Edukacji, marszałek Mieczysław Struk podpisał umowy ze starostą tczewskim na realizację dwóch projektów, dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, dotyczących wsparcia szkolnictwa zawodowego. Dzięki wsparciu unijnemu w powiecie tczewskim na podniesienie jakości edukacji zawodowej w ramach projektu zintegrowanego przeznaczonych zostanie 11,2 mln zł. 

czytaj całość: 11,2 mln zł na szkolnictwo zawodowe w powiecie tczewskim

Kampania społeczna pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina"

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej. Od 2015 kampania sukcesywnie ukazuje się w mediach ogólnopolskich – w wybranych stacjach telewizyjnych oraz radiowych a także w prasie drukowanej. Spoty reklamowe emitowane były także w pociągach Tramwajów Warszawskich, Szybkiej Kolei Miejskiej, Kolei Mazowieckich a także na ekranach LCD znajdujących się w wybranych placówkach medycznych.

czytaj całość: Kampania społeczna pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina"

25 października odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas XXII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 25 października 2016 r. , Radni Powiatu Tczewskiego wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego. 

czytaj całość: 25 października odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Finisaż wystawy prac IX Konkursu Fotograficznego „Wakacje z aparatem” – „Letnie zauroczenie”

Dziewiąta edycja konkursu odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego i Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego oraz rozstrzygnięcie II konkursu literacko-plastycznego „Pozdrowienia z…”

czytaj całość: Finisaż wystawy prac IX Konkursu Fotograficznego „Wakacje z aparatem” – „Letnie zauroczenie”

27 października w II LO miała miejsce wizyta Konsula Honorowego Republiki Austrii

27 października 2016 z wizytą  do Tczewa  przybył Konsul Honorowy Republiki Austrii Marek Kacprzak. Głównym celem wizyty Konsula było upamiętnienie jednego z nielicznych na Pomorzu miejsc związanych z Austrią. W Tczewie znajduje się cmentarz żołnierzy austriackich. Ta często zapomniana przez Tczewian mogiła, dzięki wizycie Konsula, przypomniała nam o swoim istnieniu w przeddzień dnia Wszystkich Świętych. 

czytaj całość: 27 października w II LO miała miejsce wizyta Konsula Honorowego Republiki Austrii

30 października odbył się V Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Półmaraton Nadwiślański

Dnia 30.10.2016 roku odbył się 5 Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły na trasie Małe Walichnowy – Tczew, na odcinku 21.097 km. Do biegu zapisało się ponad 500 uczestników, pakiety startowe odebrało  uczestników 408 natomiast bieg ukończyło 379 zawodników. 

czytaj całość: 30 października odbył się V Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Półmaraton Nadwiślański

24 października Kociewie spotkało się w Rulewie

To było pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Powiatu Świeckiego. 24 października w rulewskim Pałacu Hanza, na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Powiatu Świeckiego spotkały się osoby związane z lokalną i regionalną turystyką, by wspólnie z innymi wyjątkowymi gośćmi podzielić się branżowymi doświadczeniami, wysłuchać prelekcji, podyskutować o problemach.

czytaj całość: 24 października Kociewie spotkało się w Rulewie

14 października świętowano Powiatowy Dzień Edukacji w ramach uroczystych obchodów Jubileuszu 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Technicznych

Tradycyjnie, jak co roku, 14 października nauczycielom wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, nagrody i dyplomy. Uroczystość powiatowa, połączona z Jubileuszem 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie odbyła się w sali gimnastycznej tej szkoły.

czytaj całość: 14 października świętowano Powiatowy Dzień Edukacji w ramach uroczystych obchodów Jubileuszu 90-lecia istnienia Zespołu Szkół Technicznych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w bibliotece Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie

W  październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym okresie biblioteki proponują uczniom udział w różnorodnych akcjach czytelniczych: konkursach, wystawach, spotkaniach autorskich i innych. 

czytaj całość: Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w bibliotece Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie

7 października odbyła się uroczystość związana z zakończeniem rozbudowy szpitala w Tczewie

Zakończono prace związane z rozbudową tczewskiego szpitala. Inwestycja warta prawie 24 mln złotych poprawi jakość i zwiększy dostęp do usług medycznych świadczonych w placówce, zgodnie z normami, które zaczęły obowiązywać od początku 2016 roku. 

czytaj całość: 7 października odbyła się uroczystość związana z zakończeniem rozbudowy szpitala w Tczewie

Rajskie, swojskie, kociewskie – o jabłkach podczas Sympozjum w Subkowach 1 października

Wydawałoby się, że nie ma przed nami żadnych tajemnic. Wiemy jak używać go w kuchni, wiemy jak smakuje. A jednak kolejne Sympozjum Kulinarne „O jeściu na Kociewiu” pozwoliło odkryć je na nowo. Okazało się, że jabłko – bo ono było w tym roku bohaterem sympozjum – obecne jest od wieków nie tylko w kulturze kulinarnej Kociewia, ale również... Egiptu.

czytaj całość: Rajskie, swojskie, kociewskie – o jabłkach podczas Sympozjum w Subkowach 1 października

Ogłoszenie o wyborze realizatora programu polityki zdrowotnej pn. Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE” – edycja 2016

Zgodnie z uchwałą nr 95/302/2016 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 29 września 2016 r. realizatorem programu polityki zdrowotnej pn. Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE” – edycja 2016 została Przychodnia Rogowscy  Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Tczewie przy ul. 30 Stycznia 55.

czytaj całość: Ogłoszenie o wyborze realizatora programu polityki zdrowotnej pn. Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE” – edycja 2016

Debata społeczna "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie wraz ze Starostą Tczewskim zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Spotkanie odbyło się 28 września o godzinie 13.00 w sali Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie. Podczas debaty uczestnicy dowiedzieli się do ilu zdarzeń drogowych doszło na terenie powiatu tczewskiego w bieżącym roku oraz co należy robić aby takich zdarzeń było jak najmniej.

czytaj całość: Debata społeczna "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

27 września odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas XXI Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 27 września 2016 r. , Radni Powiatu Tczewskiego wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego. Radni przyjęli także informację Przewodniczącej Rady o złożonych interpelacjach oraz odpowiedziach zgłoszonych na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym. 

czytaj całość: 27 września odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

III Bieg Gniewski za nami

W sobotę, 24 września, po raz trzeci, wystartował Bieg Gniewski, tym razem ze sponsorem tytularnym Zakładem Produkcji Kruszyw. Na starcie stanęło aż 338 dorosłych biegaczy i ponad 230 dzieci, które wzięły udział  w II Dziecięcym Biegu Gniewskim. 

czytaj całość: III Bieg Gniewski za nami

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.