Przejdź do treści

Piątek, 28.4.2017

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

10 stycznia Maturzyści z powiatu tczewskiego po raz czwarty tańczyli poloneza

10 stycznia, ulicami Starego Miasta, już po raz czwarty w takt poloneza ruszyli Maturzyści z powiatu tczewskiego. W tym roku w imprezie uczestniczyli uczniowie z pięciu tczewskich szkół. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy było Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące przy wsparciu i patronacie Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta.

czytaj całość: 10 stycznia Maturzyści z powiatu tczewskiego po raz czwarty tańczyli poloneza

6 stycznia Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Tczewa

6 stycznia w święto Objawienia Pana Jezusa po raz trzeci w Tczewie orszaki przeszły ulicami miasta, by pokłonić się Dzieciątku Jezus. W wydarzeniu uczestniczyło wielu mieszkańców naszego miasta.

czytaj całość: 6 stycznia Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami Tczewa

Ważna decyzja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie

W związku z występującymi na terytorium Polski ogniskami wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz istniejącym realnym zagrożeniem rozprzestrzenienia się choroby, w tym również na terenie powiatu tczewskiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii podjął decyzję, której szczegóły podane są w załączniku. (zdjęcie: polskieradio.pl)

czytaj całość: Ważna decyzja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie

Pierwszy etap przebudowy Mostu Tczewskiego już za nami, ale most jest dalej zamknięty

W piątek, 2 grudnia, spotkali się na moście przedstawiciele nadzoru inwestorskiego, konserwatorskiego, kierownik budowy, pracownicy Wydziału Inwestycji i Wicestarosta Tczewski Witold Sosnowski. Dokonali oni sprawdzenia wykonanych prac remontowych, a następnie podpisania protokołu końcowego odbioru I etapu przebudowy Mostu Tczewskiego.

czytaj całość: Pierwszy etap przebudowy Mostu Tczewskiego już za nami, ale most jest dalej zamknięty

Od 2 stycznia 2017 roku zmiana godzin przyjmowania osób uprawnionych w ramach darmowej pomocy prawnej na terenie Powiatu Tczewskiego

Od 1 stycznia 2016 roku na terenie całej Polski zaczął funkcjonować system nieodpłatnej pomocy prawnej. Jest to efekt wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu darmowej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Doszło do tego dzięki współpracy rządu, samorządów i organizacji pozarządowych. System ten zapewnia nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i likwiduje występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z fachowej usługi prawnej. 

czytaj całość: Od 2 stycznia 2017 roku zmiana godzin przyjmowania osób uprawnionych w ramach darmowej pomocy prawnej na terenie Powiatu Tczewskiego

Budżet Powiatu Tczewskiego na 2017 rok przyjęty jednogłośnie

Radni uchwalili jednogłośnie budżet Powiatu Tczewskiego. Decyzja o przyjęciu najważniejszej uchwały w roku zapadła podczas XXIV Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, 20 grudnia 2016 roku. 

czytaj całość: Budżet Powiatu Tczewskiego na 2017 rok przyjęty jednogłośnie

Postaw na dobry zawód...

Zapytanie ofertowe na Specjalistę do spraw monitoringu, sprawozdawczości i ewaluacji

czytaj całość: Postaw na dobry zawód...

Wizyta dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. O. Pio w Tczewie u starosty

16 grudnia z przedświąteczną wizytą u Starosty Tczewskiego, Tadeusza Dzwonkowskiego, gościły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. O. Pio w Tczewie.

czytaj całość: Wizyta dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. O. Pio w Tczewie u starosty

Dotacje na prace konserwatorskie w 2017 roku

Uchwałą Nr XXIV/179/2016 z dnia 20 grudnia 2016 roku w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Tczewskiego na 2017 rok Rada Powiatu Tczewskiego zaplanowała środki na finansowanie lub dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w wysokości 10.000 zł.

czytaj całość: Dotacje na prace konserwatorskie w 2017 roku

Po kolejnych naborach w LGD Wstęga Kociewia

W dniach 1-16 grudnia 2016 r. Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy na działania w ramach trzech przedsięwzięć. Były to już kolejne nabory ogłoszone w ramach środków PROW na lata 2014-2020.

czytaj całość: Po kolejnych naborach w LGD Wstęga Kociewia

17 grudnia w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym

17 grudnia w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym. Do rywalizacji zaproszone zostały drużyny z wszystkich miast i gmin naszego powiatu. 

czytaj całość: 17 grudnia w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym

10 grudnia w Pelplinie odbył się przegląd stołów bożonarodzeniowych

Dnia 10 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się VIII Powiatowy Przegląd  „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu". Przedmiotem Przeglądu była prezentacja kociewskich potraw na stole bożonarodzeniowym oraz integracja społeczności lokalnej. 

czytaj całość: 10 grudnia w Pelplinie odbył się przegląd stołów bożonarodzeniowych

Czad i ogień - obudź czujność

Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań,  7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.

Niestety, to człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcom pożarów. Pamiętaj! Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych zależy od Ciebie samego. Bardzo często sprawcy pożarów stają się jego ofiarami. 

czytaj całość: Czad i ogień - obudź czujność

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku

Dnia 7 grudnia 2016 r. uczennice Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie wraz z p. Sławomirą Januchta wzięły udział w spotkaniu autorskim z pisarką Małgorzatą Wardą, które odbyło się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

czytaj całość: Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku

8 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Tczewie odbył się X Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

Dnia 8 grudnia 2016 r. w Gimnazjum Nr 1 w Tczewie odbył się  X Powiatowy  Przegląd  Małych Form  Teatralnych  pod hasłem:  „Uzależnienia wokół nas”. Konkurs zorganizowany  został dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu tczewskiego.

czytaj całość: 8 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Tczewie odbył się X Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych

28 listopada końcowym odbiorem robót zakończył się remont drogi powiatowej nr 2810G

Z końcem listopada zakończyła się rozbudowa drogi powiatowej nr 2810G Tczew-Gorzędziej-Rybaki-Gręblin (od granicy miasta Tczewa do drogi krajowej DK 22) w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Zgodnie z umową na realizację tego zadania Powiat Tczewski miał czas do końca 2016 roku. 

czytaj całość: 28 listopada końcowym odbiorem robót zakończył się remont drogi powiatowej nr 2810G

Zasady przyznawania środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji społecznej w 2017 r.

W dniu 05.12.2016 roku Zarządzeniem Dyrektora PCPR w Tczewie zostały przyjęte zasady przyznawania dofinansowań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zadań z zakresu rehabilitacji społecznej w roku 2017. Szczegóły w załączniku.

czytaj całość: Zasady przyznawania środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji społecznej w 2017 r.

15 listopada w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie obchodziliśmy Dzień Patrona

15 listopada 2016 roku, który przez parlament RP został uchwalony rokiem Henryka Sienkiewicza, dokładnie w 100. rocznicę Jego śmierci w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie odbyła się wspaniała uroczystość – Dzień Patrona. 

czytaj całość: 15 listopada w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie obchodziliśmy Dzień Patrona

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.