Przejdź do treści

Piątek, 24.3.2017

Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Od 15 do 19 września młodzież z pelplińskiego ośrodka przebywała we Lwowie

Wcześnie rano 15 września 2016 roku uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie udali się w daleką podróż. Celem był udział w wielkim międzynarodowym przedsięwzięciu pn. Special Olympics III Open Games in Lviv. Pobyt we Lwowie okazał się niezwykłą przygodą!

czytaj całość: Od 15 do 19 września młodzież z pelplińskiego ośrodka przebywała we Lwowie

Powiat Tczewski gościł delegację młodzieży z Witten

15 września gościliśmy w Starostwie grupę uczniów z szkoły w Witten – nowego partnera Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Młodzież od 12-16 września przebywała w Polsce wraz z opiekunami w ramach wymiany międzyszkolnej. 

czytaj całość: Powiat Tczewski gościł delegację młodzieży z Witten

77. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września przy Pomniku Ofiar Stalinizmu odbyła się uroczystość w 77. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Wzięli w niej udział kombatanci, przedstwiciele rządu i samorzadu, młodzież szkolna, harcerze, duchowieństwo, przedstwiciele stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańcy Tczewa.

czytaj całość: 77. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Informacja o odstąpieniu od wyboru partnera

Zarząd Powiatu Tczewskiego na posiedzeniu dnia 15 września 2016 r., w związku z niewyrażeniem przez gminy powiatu tczewskiego woli udziału w partnerskim projekcie w ramach Działania 7.2 Systemy informatyczne i telemedyczne RPO WP, podjął decyzję o rezygnacji z wyboru partnera i tym samym o odstąpieniu przez Powiat od realizacji projektu. Decyzja jest zgodna z „Ogłoszeniem otwartego naboru partnerów spoza sektora finansów publicznych w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu” opublikowanym na mocy uchwały nr 89/284/2016 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 18 sierpnia 2016 r. w sprawie ogłoszenia przez Powiat Tczewski otwartego naboru partnerów w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu. 

czytaj całość: Informacja o odstąpieniu od wyboru partnera

Zakończenie lata w Gniewie

Różne gatunki muzyki na żywo, gry i zabawy dla każdego. Taki właśnie będzie festyn, kończący tegoroczne lato w Gniewie. W parku miejskim, 17 września, dla wszystkich gniewian i gości spoza miasta czekać będzie szereg wesołych atrakcji.

czytaj całość: Zakończenie lata w Gniewie

Za nami II Kociewskie Targi Wydawnicze

Już po raz drugi w stolicy Kociewia wrzesień rozpoczął się Kociewskimi Targami Wydawniczymi. Targi odbyły się 2-4 września 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz na placu przy Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim. Pierwszy dzień koncentrował się na Sympozjum Bibliotekarzy i Regionalistów z Kociewia.

czytaj całość: Za nami II Kociewskie Targi Wydawnicze

1 września odbyły się uroczystości w Tczewie z okazji 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września przed pomnikiem obrońców Tczewa przy Bulwarze Nadwiślańskim mieszkańcy Powiatu Tczewskiego i przyjezdni uczcili rocznicę wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP, eurodeputowana, ministrowie, posłanki, samorządowcy, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, poczty sztandarowe, organizacje kombatanckie, rodziny pomordowanych kolejarzy i celników, oraz harcerze złożyli kwiaty pod pomnikiem.

czytaj całość: 1 września odbyły się uroczystości w Tczewie z okazji 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Jesienny Test Coopera już 10 września na Stadionie Miejskim w Tczewie

Test Coopera odbędzie się 10 września na Stadionie Miejskim im. Alfonsa Guzińskiego w Tczewie ul. Bałdowska, początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00, zapisy od godziny 9.30. 

czytaj całość: Jesienny Test Coopera już 10 września na Stadionie Miejskim w Tczewie

XX Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas XX Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 30 sierpnia 2016 r., Radni Powiatu Tczewskiego wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego. 

czytaj całość: XX Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

1 września w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wraz z rozpoczęciem września uczniowie w całej Polsce wrócili do szkolnych ławek. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Powiecie Tczewskim miała miejsce w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. Księcia Sambora II w Tczewie.

czytaj całość: 1 września w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego

31 sierpnia w Parku im. Mikołaja Kopernika przedstawiciele Zarządu Powiatu Tczewskiego uczcili rocznicę podpisania Porozumień Gdańskich

W Dniu Wolności i Solidarności w samo południe Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Wicestarosta Witold Sosnowski i Członek Zarządu Powiatu Tczewskiego Stanisław Smoliński w imieniu mieszkańców Powiatu Tczewskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem Solidarności.

czytaj całość: 31 sierpnia w Parku im. Mikołaja Kopernika przedstawiciele Zarządu Powiatu Tczewskiego uczcili rocznicę podpisania Porozumień Gdańskich

Zespół Szkół w Suchym Dębie zaprasza wszystkich na "V Rodzinny Rajd Rowerowy

Zespół Szkół w Suchym Dębie zaprasza wszystkich 17 września 2016 (sobota) na "V Rodzinny Rajd Rowerowy". Trasa:  Tczew -Suchy Dąb - Krzywe Koło – Ostrowite – Tczew.

Zbiórka 8.00 przed wejściem do budynku PKP Tczew, powrót około 15.30.

czytaj całość: Zespół Szkół w Suchym Dębie zaprasza wszystkich na "V Rodzinny Rajd Rowerowy

24 sierpnia obchodziliśmy po raz pierwszy Święto Powiatu Tczewskiego

24 sierpnia w samo południe w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie odbyła się I Uroczysta Sesja Rady Powiatu Tczewskiego V kadencji z okazji Święta Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: 24 sierpnia obchodziliśmy po raz pierwszy Święto Powiatu Tczewskiego

2 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się gala z okazji Święta Policji.

2 sierpnia o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Mundurowi otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru  sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.

czytaj całość: 2 sierpnia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się gala z okazji Święta Policji.

1 sierpnia w Parku im. Mikołaja Kopernika w Tczewie mieszkańcy Powiatu Tczewskiego uczcili 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia  w południe w Parku im. Mikołaja Kopernika przy obelisku upamiętniającym tych, którzy zginęli w bitwach II wojny światowej, mieszkańcy powiatu tczewskiego uczcili 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele naszego regionu, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Wicestarosta Witold Sosnowski i Przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego Barbara Kamińska, złożyli kwiaty pod pomnikiem.

 

czytaj całość: 1 sierpnia w Parku im. Mikołaja Kopernika w Tczewie mieszkańcy Powiatu Tczewskiego uczcili 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Delegacja gruzińska z wizytą w Powiecie Tczewskim

W dniach 5 – 11 czerwca w Powiecie Tczewskim gościła delegacja Rejonu Zestafonii (Gruzja). Rejon Zestafonii jest jednym z partnerów zagranicznych Powiatu Tczewskiego, a porozumienie o współpracy pomiędzy oboma samorządami zostało podpisane w listopadzie ubiegłego roku.

czytaj całość: Delegacja gruzińska z wizytą w Powiecie Tczewskim

Album Tczewski. Fotografie do 1945 roku cz. 4 - promocja ksiązki już 5 sierpnia

W piętek, 5 sierpnia o godzinie 18:00, w Fabryce Sztuk w Tczewie odbędzie się pierwsza prezentacja 4 części ksiązki autora Józefa Golieckiego "Album Tczewski. Fotografie do 1945 roku". Jest to kolejna część z serii albumów przedstawiajacych Tczew na fotografiach otrzymanych od mieszkańców miasta. 

czytaj całość: Album Tczewski. Fotografie do 1945 roku cz. 4 - promocja ksiązki już 5 sierpnia

Przez most tam i z powrotem...

... bo właśnie most przez Wisłę Opalenie-Lipianki to bodaj najważniejszy element na trasie rajdu organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. W dniach 23-24 lipca, już po raz drugi, zorganizowano imprezę łączącą aktywnie sąsiednie regiony - 2. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy.

czytaj całość: Przez most tam i z powrotem...

Tego nie ma nawet w Luwrze, czyli co odkryto w piaseckiej krypcie

Dobiega końca ósmy sezon prac archeologicznych w gminie Gniew. Tym razem archeolodzy i historycy zajęli się nie tylko kościołem św. Mikołaja w Gniewie, ale też świątynią pw. Narodzenia NMP w Piasecznie. I tam właśnie w tym roku natrafiono na najcenniejsze znaleziska. Mimo, że badana kryta była wcześniej wielokrotnie plądrowana, naukowcy trafili w niej na ślady wyjątkowej tkaniny. W środę, 27 lipca, na miejscu badań w Piasecznie odbędzie się konferencja prasowa, podsumowująca dotychczasowe znaleziska. Archeolodzy pokażą wówczas m. in. wnętrze krypty i fragmenty znalezionego materiału.

czytaj całość: Tego nie ma nawet w Luwrze, czyli co odkryto w piaseckiej krypcie

30 czerwca i 1 lipca na sympozjum w Tczewie dyskutowano o ratowaniu Mostu Tczewskiego

Na przełomie czerwca i lipca w Tczewie odbyło się międzynarodowe sympozjum dotyczące Mostu Tczewskiego pn.  „Most Tczewski – Ratowanie Technicznego Dziedzictwa Zjednoczonej Europy”. Wzięli w nim udział m.in. zagranicznie specjaliści z zakresu inżynierii mostowej. Organizatorami sympozjum było Przedsiębiorstwo Wielonranżowe BANIMEX z Będzina oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie.

czytaj całość: 30 czerwca i 1 lipca na sympozjum w Tczewie dyskutowano o ratowaniu Mostu Tczewskiego

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.