Przejdź do treści

Piątek, 28.4.2017

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Historyczny spektakl „Nocy Listopadowej” na XXIII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego

XXIII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego rozpoczęła się żywą lekcją historii. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Gniewa pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego zaprezentowali pokaz zatytułowany „Noc Listopadowa”. Podczas inscenizacji przypominano o wystąpieniu zbrojnym wojskowych ze Szkoły Podchorążych, które nastąpiło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, zapoczątkowując powstanie listopadowe.

czytaj całość: Historyczny spektakl „Nocy Listopadowej” na XXIII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego

2 grudnia końcowym odbiorem robót zakończył się I etap przebudowy Mostu Tczewskiego

Nadeszła oczekiwana chwila. W piątek 2 grudnia 2016 roku spotkali się na moście przedstawiciele nadzoru inwestorskiego, konserwatorskiego, kierownik budowy, pracownicy Wydziału Inwestycji i Wicestarosta Tczewski Witold Sosnowski ze strony inwestora. Dokonali oni sprawdzenia wykonanych prac remontowych. Następnie w restauracji Przystań doszło do podpisania protokołu końcowego odbioru robót na Moście Tczewskim i to zamyka I etap przebudowy.

czytaj całość: 2 grudnia końcowym odbiorem robót zakończył się I etap przebudowy Mostu Tczewskiego

1 grudnia odbyło się ślubowanie klasy mundurowej w Pelplinie

W czwartek 1 grudnia o godz. 17. 00, w Miejskim Domu Kultury, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów I klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelpinie.

czytaj całość: 1 grudnia odbyło się ślubowanie klasy mundurowej w Pelplinie

28 października w Zespole Szkół Specjalnych Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tczewie obchodziła swój jubileusz

28 października 2016 roku w Zespole Placówek Specjalnych, dzięki gościnności jej dyrektora, miała miejsce niecodzienna uroczystość. Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Tczewie uroczyście świętowała swoje 50-lecie.

czytaj całość: 28 października w Zespole Szkół Specjalnych Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tczewie obchodziła swój jubileusz

13 grudnia do Gniewa przyjedzie mammobus

W Gniewie pojawi się mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się 13 grudnia przy Przychodni Zdrowia MEDICAL, os. Witosa 10. Tylko do końca roku mammografia dla kobiet w wieku 40-49 i 70-75 lat w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich!

czytaj całość: 13 grudnia do Gniewa przyjedzie mammobus

Rozpoczęto szczepienia drugą dawką szczepionki przeciw wirusowi HPV

Realizator Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem” - NZOZ „Medyk” Sp. z o.o.  rozpoczął  akcję szczepienia  dziewcząt z rocznika  2004 drugą dawką szczepionki  profilaktycznej przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). 

czytaj całość: Rozpoczęto szczepienia drugą dawką szczepionki przeciw wirusowi HPV

10 listopada w „Fabryce Sztuk” odbyła się Gala Niepodległości 2016

Jak co roku z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości członkowie tczewskiego Klubu Inteligencji Katolickiej   zorganizowali uroczystą galę po hasłem „W hołdzie Niepodległej”.

czytaj całość: 10 listopada w „Fabryce Sztuk” odbyła się Gala Niepodległości 2016

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r., przyznaje się dotacje następującym podmiotom:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2017 roku

Czy w Rokitkach powstanie ośrodek rekreacyjny dla mieszkańców Powiatu Tczewskiego?

Zagospodarowanie terenów przyrodniczych tczewskich Rokitek jest tematem wieloletnich rozmów zarówno samych mieszkańców, jak i stowarzyszeń, instytucji oraz władz samorządowych. Południowo-zachodnią granicę sołectwa wytyczają dwa jeziora polodowcowe: Małe Rokickie i Wielkie Rokickie otoczone rozległymi lasami, które od wielu lat czekają na odpowiedniego gospodarza. Dlatego też, Starosta Tczewski zorganizował spotkanie z udziałem sołtysa sołectwa Rokitki oraz z przedstawicielami samorządów Miasta i Gminy Tczew, jak również instytucji nadzorujących odpowiedzialnych za gospodarkę wodną, aby wspólnie podjąć inicjatywę zagospodarowania terenów w obrębie jeziora Rokickiego i stawu K-1.

czytaj całość: Czy w Rokitkach powstanie ośrodek rekreacyjny dla mieszkańców Powiatu Tczewskiego?

Wieczór Poezji w Wigilię św. Andrzeja w Gniewie

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew serdecznie zaprasza 29 listopada o godz. 17.00 do Sali Kameralnej Biblioteki w Gniewie do wzięcia udziału w wieczornym spotkaniu z poezją, poświęconą tematowi andrzejek. 

czytaj całość: Wieczór Poezji w Wigilię św. Andrzeja w Gniewie

11 listopada w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne

11 listopada mieszkańcy Powiatu Tczewskiego, ze Starostą Tczewskim Tadeuszem Dzwonkowskim i Wicestarostą Witoldem Sosnowskim na czele, wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 13-ej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny. Po mszy zgromadzeni przeszli pod obelisk marsz. J. Piłsudskiego i na cmentarz pod pomnik „Ku chwale poległym w obronie Ojczyzny”.

czytaj całość: 11 listopada w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY

Głównym celem Konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk, przeciwdziałania wykluczeniu.

czytaj całość: Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY

11 listopada w Rokitkach odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia obelisku

11 listopada w Rokitkach nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie Obelisku upamiętniającego osoby zamordowane i represjonowane za walkę o Wolną Polskę, a pochodzące ze wsi Rokitki. Ten Dzień jest też szczególnym dniem dla wszystkich Polaków, ponieważ 98 lat temu Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. W uroczystościach uczestniczył Wicestarosta Tczewski Witold Sosnowski.

czytaj całość: 11 listopada w Rokitkach odbyły się uroczystości odsłonięcia i poświęcenia obelisku

11,2 mln zł na szkolnictwo zawodowe w powiecie tczewskim

Podczas odbywającego się 9 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku V Forum Pomorskiej Edukacji, marszałek Mieczysław Struk podpisał umowy ze starostą tczewskim na realizację dwóch projektów, dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego, dotyczących wsparcia szkolnictwa zawodowego. Dzięki wsparciu unijnemu w powiecie tczewskim na podniesienie jakości edukacji zawodowej w ramach projektu zintegrowanego przeznaczonych zostanie 11,2 mln zł. 

czytaj całość: 11,2 mln zł na szkolnictwo zawodowe w powiecie tczewskim

Kampania społeczna pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina"

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej. Od 2015 kampania sukcesywnie ukazuje się w mediach ogólnopolskich – w wybranych stacjach telewizyjnych oraz radiowych a także w prasie drukowanej. Spoty reklamowe emitowane były także w pociągach Tramwajów Warszawskich, Szybkiej Kolei Miejskiej, Kolei Mazowieckich a także na ekranach LCD znajdujących się w wybranych placówkach medycznych.

czytaj całość: Kampania społeczna pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina"

25 października odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas XXII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 25 października 2016 r. , Radni Powiatu Tczewskiego wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego. 

czytaj całość: 25 października odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Finisaż wystawy prac IX Konkursu Fotograficznego „Wakacje z aparatem” – „Letnie zauroczenie”

Dziewiąta edycja konkursu odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego i Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego oraz rozstrzygnięcie II konkursu literacko-plastycznego „Pozdrowienia z…”

czytaj całość: Finisaż wystawy prac IX Konkursu Fotograficznego „Wakacje z aparatem” – „Letnie zauroczenie”

27 października w II LO miała miejsce wizyta Konsula Honorowego Republiki Austrii

27 października 2016 z wizytą  do Tczewa  przybył Konsul Honorowy Republiki Austrii Marek Kacprzak. Głównym celem wizyty Konsula było upamiętnienie jednego z nielicznych na Pomorzu miejsc związanych z Austrią. W Tczewie znajduje się cmentarz żołnierzy austriackich. Ta często zapomniana przez Tczewian mogiła, dzięki wizycie Konsula, przypomniała nam o swoim istnieniu w przeddzień dnia Wszystkich Świętych. 

czytaj całość: 27 października w II LO miała miejsce wizyta Konsula Honorowego Republiki Austrii

30 października odbył się V Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Półmaraton Nadwiślański

Dnia 30.10.2016 roku odbył się 5 Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły na trasie Małe Walichnowy – Tczew, na odcinku 21.097 km. Do biegu zapisało się ponad 500 uczestników, pakiety startowe odebrało  uczestników 408 natomiast bieg ukończyło 379 zawodników. 

czytaj całość: 30 października odbył się V Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły – Półmaraton Nadwiślański

24 października Kociewie spotkało się w Rulewie

To było pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Powiatu Świeckiego. 24 października w rulewskim Pałacu Hanza, na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Powiatu Świeckiego spotkały się osoby związane z lokalną i regionalną turystyką, by wspólnie z innymi wyjątkowymi gośćmi podzielić się branżowymi doświadczeniami, wysłuchać prelekcji, podyskutować o problemach.

czytaj całość: 24 października Kociewie spotkało się w Rulewie

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.